Retrospektif , Anket , Yaşam Alışkanlıkları Çalışmaları İçin Girişimsel Olmayan Klinik Araştırmalar Etik Kurulu

Klinik Araştırmalar Etik Kurullarının sorumluluk alanı dışında kalan, girişimsel olmayan klinik çalışmaları mevzuat ve bilimsel esaslar çerçevesinde değerlendirerek onay vermek amacıyla Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Girişimsel Olmayan Klinik Araştırmalar Etik Kurulu oluşturulmuştur. 

a) Dosya ve görüntü kayıtları gibi tıbbi arşiv kayıtları üzerinde yapılan retrospektif çalışmalar, 
b) İlaç, tıbbi ve biyolojik ürünler ile bitkisel ürünler ile ilişkili olmayan anket çalışmaları ve yaşam alışkanlıklarının değerlendirilmesi araştırmaları, 
etik kurulumuz tarafından değerlendirilmektedir. Ayrıntılı bilgiyi yönergemizde bulabilirsiniz. 

Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Girişimsel Olmayan Klinik Araştırmalar Etik Kurulu kendi hastanemiz araştırmacıları öncelikli olmak üzere Anadolu Güney Kamu Hastaneler Birliği çatısı altında olup etik kurulu bulunmayan birim/hastanelerin araştırmacılarının başvurularını kabul etmektedir. Araştırmacılar başvurularını web sayfamızda yer alan döküman örneklerine uygun yapmalıdır. 

Not : Tüm belgeler CD'ye kopyalanmış beyaz dosya ile en az toplantı tarihinden 1 hafta öncesinden ETİK KURUL sekreterine teslim edilmelidir.
( CD'ye WORD formatında yazılmalıdır. )

İletişim :
Sekreterya : Özlem ÇANKAYA
Tel : 0216 421 4200 / 5315
E-posta : etikkurul@sureyyapasa.gov.tr
Adres : Başıbüyük Mahallesi Süreyyapaşa Yerleşkesi 34844 C BLOK Maltepe - İstanbul / TürkiyeETİK KURULUTOPLANTI TARİHLERİMİZ HER AYIN İLK ÇARŞAMBASI YAPILCAK ŞEKİLDE PLANLANMAKTADIR.
SÖZ KONUSU TOPLANTI İÇİN DOSYA KABULÜ TOPLANTI TARİHİNE 5 GÜN KALA SONLANDIRILACAKTIR.
VERİLEN TARİHTE ULAŞTIRILAMAYAN DOSYALAR BİR SONRAKİ TOPLANTIDA DEĞERLENDİRİLECEKTİR.

 

Girişimsel Olmayan Klinik Araştırmalar Etik Kurulu

Akademik Kurum Kurul Kararı
Başvuru Formu
Biyolojik Materyal Transfer Formu ( Gerekli ise )
Değişiklik Başvuru Formu ( Gerekli ise )
Etik Kurul Dilekçe
​Özgeçmiş Formu

 

 

 

 

 

DİLEK VE ÖNERİLERİNİZ, BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR !
FORMA GİDİN
Tc Sağlık Bakanlığı Dumansız Hava Sahası Saglıkla Buluşma Noktası Sabim ALO 184 ALO 113 Ulakbim İlacım TMO Bimer ALO 150 ALO 191 E-Öğrenme E-Nabız E-Devlet Web Uygulamaları Bilgi Edinme ÇSGB Elektironik Belge Doğrulama Sistemi Konferans Salonu e-posta Evde Sağlık Yönetim Sistemi Giriş Evde Sağlık