Evde Sağlık

Süreyyapaşa Evde Sağlık ekibi  Nisan 2011 tarihinden beri hizmet vermektedir. Ekibimizde 1 Göğüs Hastalıkları uzmanı, 1 hemşire, 1 sekreter ve 1 şoför bulunmaktadır. Evde Sağlık için donatılmış bir aracımız vardır. Araçta tıbbı malzeme bulunmaktadır. 
Ekip Kartal ve Maltepe ilçelerinde ikamet eden ve evden çıkamayan  akciğer hastalarına  gitmektedir.  Ancak  adres konusunda insiyatif kullanılmaktadır. Başvurular aile hekimleri ya da hastaları takip eden hekimler tarafından yapılmaktadır.
Ekibimiz kurulduğu tarihten beri yaklaşık  800 ev ziyaretinde bulunmuştur. Hali hazırda aktif takipte 180 hastamız vardır. Hastalarımızdan 100 kişi KOAH  tanılıdır ve bu grubun  yaş ortalaması   76’ dır. Bu grupta kadın hasta sayısı  55, erkek hasta sayısı 45 dir. Kadın hasta sayısının fazla olması biomass maruziyetine ve erkeklerde ortalama yaşam ömrünün kadınlara göre daha kısa olmasına bağlanmıştır. KOAH dışında  akciğer kanserleri, trakeostomili hastalar, motor-nöron tanılı hastalar, ağır astım hastaları, IPF hastaları takibimizdedir.

Başıbüyük Mahallesi Süreyyapaşa Yerleşkesi 34844 B BLOK Maltepe - İstanbul / Türkiye
Tel: +90 (216) 421 42 00 pbx Faks: +90 (216) 421 41 10
Web: http://www.sureyyapasa.gov.tr E-Mail: info@sureyyapasa.gov.tr
DİLEK VE ÖNERİLERİNİZ, BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR !
FORMA GİDİN
Tc Sağlık Bakanlığı Dumansız Hava Sahası Saglıkla Buluşma Noktası Sabim ALO 184 ALO 113 Ulakbim İlacım TMO Bimer ALO 150 ALO 191 E-Öğrenme E-Nabız E-Devlet Web Uygulamaları Bilgi Edinme ÇSGB Elektironik Belge Doğrulama Sistemi Konferans Salonu e-posta Evde Sağlık Yönetim Sistemi Giriş Evde Sağlık