Biyokimya ve Klinik Biyokimya

Biyokimya Laboratuvarında 1 Biyokimya Uzmanı,  4 Laboratuvar teknisyeni, 3 Hizmetli personel ve 1 sekreter görev yapmaktadır.
Laboratuvarımızda  Biyokimya oto-analizörü, Hemogram, Kardiyak, Koagülasyon, Sedimantasyon, D-dimer ve Kan gazı cihazları ile yarı-otomatik İdrar cihazı bulunmaktadır.
Laboratuvarımızda Çalışılan Testler;
Biyokimya oto-analizörü: Glukoz, Üre, Kreatinin, AST, ALT, ALP, GGT,LDH, Total Protein, Albumin, Total Bilirubin, Direkt Bilirubin, Kalsiyum, Sodyum, Potasyum, Klor
Koagülasyon: aPTT, PT(INR)
Kardiyak Testler: Kütle CK-MB, Troponin-I
Hemogram (Tam kan sayımı)
Sedimantasyon
TİT (Tam İdrar Tahlilleri): Ph, dansite, glukoz, protein, bilirubin, ürobilinojen, keton, nitrit, eritrosit, lökosit
İdrar mikroskobisi
 
Laboratuvarımızda çalışılan bütün testler için belirlenmiş periyotlarda internal ve eksternal kalite programları ile sonuçların güvenirliği kontrol edilmektedir.
Acil Servis, Yoğun bakım, Onkoloji ve serviste yatan hastaların acil gönderilen numuneleri laboratuvarımızda çalışılmakta olup, onun dışında kalan ve laboratuvarımızda çalışılmayan bazı biyokimya numuneleri Kartal Lütfi Kırdar E.A.H ve Marmara Üniversitesi Pendik E.A.H’ne gönderilmektedir.
 
Sorumlu Biyomimya Uzmanı:
Uzm. Dr. AYŞE DİLEK BANDAK
Başıbüyük Mahallesi Süreyyapaşa Yerleşkesi 34844 C BLOK Maltepe - İstanbul / Türkiye
Tel: +90 (216) 421 42 00 pbx Faks: +90 (216) 421 41 10
Web: http://www.sureyyapasa.gov.tr E-Mail: info@sureyyapasa.gov.tr
DİLEK VE ÖNERİLERİNİZ, BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR !
FORMA GİDİN
Tc Sağlık Bakanlığı Dumansız Hava Sahası Saglıkla Buluşma Noktası Sabim ALO 184 ALO 113 Ulakbim İlacım TMO Bimer ALO 150 ALO 191 E-Öğrenme E-Nabız E-Devlet Web Uygulamaları Bilgi Edinme ÇSGB Elektironik Belge Doğrulama Sistemi Konferans Salonu e-posta