Temiz Eller Sağlıklı Bireyler...

DSÖ (Dünya Sağlık Örgütü) öncülüğünde her yıl 5 Mayıs "Dünya El Hijyeni Günü" olarak kutlanmaktadır. El hijyeni konusunda özellikle sağlık çalışanlarının bilgi ve farkındalık düzeyini artırmayı ve el hijyeni uyumunu istenen düzeye getirmeyi, dolayısı ile hasta güvenliğini tehdit eden hastane enfeksiyonlarını engellemeyi amaçlamaktadır. Tüm dünyada sağlık hizmeti ilişkili enfeksiyonlar önemli bir halk sağlığı problemidir. Sağlık hizmetiyle ilişkili enfeksiyonların önlenmesinde en önemli kurallardan biri el hijyeni olup enfeksiyonların en az yüzde 30-50’si sadece el hijyenine uyum ile önlenebilir.

S.B.Ü. Süreyyapaşa Göğüs hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde “5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü” etkinliği düzenlendi.  Öncesinde yapılan slogan yarışması ile etkinliğin teması belirlendi. Hastane Yönetimi ve Enfeksiyon Kontrol Komitesi tarafından ‘Temiz eller, sağlıklı bireyler’ sloganı ile yola çıkılarak düzenlenen etkinlik kapsamında hastane girişine stant kuruldu. Enfeksiyon doktorları ve hemşireleri tarafından, sağlık personeline ve hastalarımıza el hijyenin önemini anlatan broşür, dezenfektan, rozet ve çeşitli ikramlıklar dağıtıldı. El hijyeninin önemine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amaçlandı. Etkinliğe hastalarımız ve sağlık çalışanlarımız yoğun ilgi gösterdi.

El hijyeni tek başına hastane enfeksiyonlarını önlemede en etkili ve en ucuz yöntemdir. Unutmayalım ki temiz eller hayat kurtarır.

Doç.Dr.Zuhal KARAKURT
Başhekim

Temiz Eller Sağlıklı Bireyler...
Temiz Eller Sağlıklı Bireyler...
Temiz Eller Sağlıklı Bireyler...
Temiz Eller Sağlıklı Bireyler...

Haberler

DİLEK VE ÖNERİLERİNİZ, BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR !
FORMA GİDİN
Tc Sağlık Bakanlığı Dumansız Hava Sahası Saglıkla Buluşma Noktası Sabim ALO 184 ALO 113 Ulakbim İlacım TMO Bimer ALO 150 ALO 191 E-Öğrenme E-Nabız E-Devlet Web Uygulamaları Bilgi Edinme ÇSGB Elektironik Belge Doğrulama Sistemi Konferans Salonu e-posta