Hayatınızdan sigarayı atın, kurtulun!

Göğüs Hastalıkları Hocaları “31 Mayıs Dünya Tütünsüz Gününde” hastalarını tekrar uyardı!

Hayatınızdan sigarayı atın, kurtulun!

İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Sağlık Bilimleri Üniversitesi Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Hocaları tütün ve tütün ürünlerinin zararlarına yönelik hastanelerinde yaptıkları etkinlikle dikkat çektiler.  Tütün ve tütün ürünleri başta kronik akciğer hastalıkları ve akciğer kanseri olmak üzere dudak, gırtlak gibi solunum sistemi kanserlerine, mide, mesane gibi diğer organ kanserine de neden olduğunu hatırlatarak 31 Mayıs’ta sigara gibi tütün ürünlerinden kurtulma zamanı dediler.  

Dünya Sağlık Örgütü 1988 de 31 Mayıs’ı “Dünya Tütünsüz Günü” ilan ederek sigara gibi tütün ürünlerinin bırakılması için farkındalık kampanyası başlattı.

Sigaranın içene de yanında durana da zarar veriyor. Ülkemizde yaklaşık her 10 gençten biri sigara içerken sağlıklı genç nesil için de Dünya Tütünsüz Günü toplum bilinçlenmesinde ayrı bir önem arz ediyor.

Hayatı rahat solukla yaşamak için tütün ve tütün ürünlerini bırakın, atın gitsin… 

Hayatınızdan sigarayı atın, kurtulun!
Hayatınızdan sigarayı atın, kurtulun!

Haberler

DİLEK VE ÖNERİLERİNİZ, BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR !
FORMA GİDİN
Tc Sağlık Bakanlığı Dumansız Hava Sahası Saglıkla Buluşma Noktası Sabim ALO 184 ALO 113 Ulakbim İlacım TMO Bimer ALO 150 ALO 191 E-Öğrenme E-Nabız E-Devlet Web Uygulamaları Bilgi Edinme ÇSGB Elektironik Belge Doğrulama Sistemi Konferans Salonu e-posta