Hastanemiz Dünyaca ünlü Prof. Dr. Christopher Cooper Konuk Etti

İstanbul Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Sağlık Bilimleri Üniversitesi Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi  01 Haziran 2017’de “Akciğer Fonksiyonları,  Egzersiz Fizyolojisi,  pulmoner rehabilitasyon ve oksijen terapisi konusunda dünyaca ünlü Prof. Dr. Christopher Cooper’u konuk etti.

 

Göğüs Hastalıkları hekimleri ile KOAH, obezite, uyku apne  varlığında değişen solunum fizyolojisi ve oksijen tedavisi konularında interaktif toplantı yapan Dr. Cooper, Göğüs Hastalıkları Pulmoner Rehabilitasyon Ünitesini de gezdi. Ünitedeki kitabını hekimler imzalatmayı ihmal etmediler. Dr. Cooper yeni baskı kitabını hediye edeceğini ve pulmoner rehabilitasyon ünitesini çok beğendiğini söyleyerek güzel temenniler ile Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Kliniğinden ayrıldı.

Prof. Dr. Christopher Cooper kimdir?

Prof. Dr. Christopher Cooper Londra Üniversitesi St. Thomas Tıp Fakültesi Hastanesinde ve Sheffield Üniversitesinde çalıştıktan sonra 1987’de fulbright bursu ile UCLA’daki görevine başlamış ve 1990’da da aynı fakülteye katılmıştır. 2009’da tıp sanatına adanmış seçkin bir UCLA hekimi olarak prestijli Sherman M. Mellinkoff Fakülte Ödülü’nü almıştır. Bu ödül, UCLA David Geffen Tıp Fakültesindeki en önemli ödüldür.

Prof. Dr. Cooper UCLA Akciğer Fonksiyonları ve Egzersiz Fizyolojisi Laboratuvarlarının yöneticisidir ve egzersiz fizyolojisi, egzersiz testleri, KOAH, amfizem, pulmoner rehabilitasyon ve oksijen terapisi ile yakından ilgilenmektedir. “Exercise testing and interpretation: A practical approach” (Egzersiz Testleri ve Yorumu: Pratik Bir Yaklaşım) adlı popüler bir kitabın yazarı olan Prof. Dr. Cooper’ın 200’den fazla makale, kitap bölümü ve derlemede imzası vardır.   Prof. Dr. Christopher Cooper, California Los Angeles’da, UCLA David Geffen Tıp Fakültesinden tıp ve fizyoloji profesörü olarak emekli olmuştur. Nisan 2016’dan beri GSK’da solunum alanında Global Medikal Uzman olarak çalışmaktadır.

 

 

Haberler

DİLEK VE ÖNERİLERİNİZ, BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR !
FORMA GİDİN
Tc Sağlık Bakanlığı Dumansız Hava Sahası Saglıkla Buluşma Noktası Sabim ALO 184 ALO 113 Ulakbim İlacım TMO Bimer ALO 150 ALO 191 E-Öğrenme E-Nabız E-Devlet Web Uygulamaları Bilgi Edinme ÇSGB Elektironik Belge Doğrulama Sistemi Konferans Salonu e-posta